TikTok тестує відео обсягом в годину
Феномен того, що YouTube досі є основним сервісом, на якому люди в таких об’ємах і з таким різноманіттям споживають аудіовізуальний контент давно не дає спокою іншим відеосервісам. Свого часу, різними методами намагались перетягнути до себе глядачів Vimeo, Facebook та десятки менш відомих сайтів, однак звалити з п’єдесталу одну з набйільших революцій у медіа за останні кілька десятиліть не вдавалося нікому. Тим не менш, чергова спроба не забарилася.
Сервіс коротких вертикальних потокових відео TikTok вже намагався (і місцями небезуспішно, хоч і з істотним спротивом музичної індустрії) наступати на територію Spotify. Наразі ж вони обережно зондують довші формати. За останній час окремі користувачі вже отримали змогу викладати на сервіс відео обсягом 10 і навіть 30 хвилин, а програма монетизації сервісу почала заохочувати контент-мейкерів до створення відео з класичною горизонтальною орієнтацією. Наразі ж, судячи з усього в тестовому і напіввипадковому режимі окремі користувачі можуть викладати вже й відео до 60 хвилин.
Виглядає все трохи іронічно, адже ще нещодавно всі хто міг додали тіктокоподібні короткі вертикальні відео до свої сервісів, аби конкурувати з TikTok як головним “вбивцею часу”. Це було ще більш менш логічно у випадках YouTube Shorts та Reels в Instagram і Facebook, але коли “свій TikTok” з’явився навіть в LinkedIn, соцмережі для пошуку роботи та підтримання робочих контактів, перебіг тенденції вже став трошки дивним. Тепер і погоді — виявилось, що поки всі копіюють стратегії TikTok щодо коротких відео, сам цей сервіс потихеньку вивчає можливості вдарити конкурентів там, де вони не очікують і досі відчувають себе добре. Що з того вийде, звісно, говорити ще дуже рано. Для того, щоб конкурувати з YouTube, де давно є можливість вивалити на глядача багатогодинні “шедеври” в стилі “Година тиші, яку періодично перериває година тиші“ (я старався), TikTok знадобиться збільшення хронометражу значно більше ніж в одну годину.
Слід нагадати, що у липні 2022 року TikTok нарешті перевів Україну до Європейського регіону. Проблему завалів низькоякісного російськомовного контенту в фідах українців на платформі це повністю не вирішило, але однозначно стало принаймні трохи краще. Звісно, що багато людей загалом вважають TikTok досить шкідливою платформою — починаючи з того, що належить він китайській компанії ByteDance (неодноразово поміченій у зборі даних користувачів) і закінчуючи низьким контролем за якістю і інформаційною політикою на сервісі. Як би там не було, а платформа стає все більш поширеною як в плані охвату різних вікових груп, так і в плані тематики, а кількість завантажень застосунку давно сягнула більше 2 мільярдів.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!